שיקומים מורכבים

 
 
 
 
 
 
 

שיקומים נרחבים

 
להלן מקרה בוחן קלאסי לאחד האתגרים המוכרים ביותר לרופא השיניים שעוסק בשיקום הפה: מטופל עם חרדה דנטלית, שהזניח את שיניו במשך שנים, מגיע למרפאה עם רצון ומוטיבציה לשנות את מערכת הלעיסה והחיוך.

בטיפול של כמעט שנה ביצענו שיקום מקיף שכלל: עקירות, טיפולי שורש, טיפולי חניכיים, שיקום המנשך ופרקי הלסתות ובסופו של תהליך הושלם השיקום בפי המתרפא שכלל: גשר חרסינה טוטאלי לכל הלסת העליונה ובלסת התחתונה גשר חרסינה חלקי עליו תותבת נשלפת על מצמדים מדויקים מסוג T ATTACHMENT. התוצאה והחיוך מדברים בעד עצמם.
 
לפני שיקום מקיף
 
אחרי שיקום מקיף
 

שיקומים משולבים על גבי שתלים

 
בגישה הטיפולית שלנו בנושא שיקום על גבי שתלים אנו לא מאמינים בקיצורי דרך, עיגולי פינות ופתרונות אינסטנט. ניתוח ההשתלה מבוצע על ידי כירורגים מהשורה הראשונה תוך תיאום מלא בין הכירורג למשקם (אנחנו) ותוך מעקב רציף אחרי תהליך הריפוי אנו מתקדמים בשלבי השיקום עד לסיומו המוצלח. אנו מחלקים את השיקום לשני חלקים: זמני וקבוע.
 

השלב הזמני

 
מכיוון שתהליך קליטת השתלים הוא תהליך ארוך של מספר חודשים אנו מתאמצים למצוא פתרונות אסתטיים ופונקציונליים לכל מקרה לגופו, גם לתת למטופל אפשרות לתפקד בעבודה, בבית ובחברה וגם לשמור על תהליך קליטת השתלים עד לסיומו המוצלח.

אחת השיטות היא העמסה מידית (Immidiate loading) פתרון המתאים לחלק מהמקרים שבו מבצעים גשר או תותבת זמניים מידיים זמן מאוד מאוד קצר לאחר ביצוע ההשתלה.
 
 
 

השלב הקבוע

 
בתאום עם הכירורג אנו מקפידים להשתמש בשתלים ורכיבי שתלים (מבנים, מצמדים מדויקים וכו') מהסוגים הטובים בעולם. בסופו של תהליך אנו מרכיבים את השיקום הסופי המתאים לכל מטופל, כתרים, גשרים מוברגים, "תותבות על" על מצמדים מדויקים ועוד.

במקרה הנ"ל כל השיניים בלסת העליונה נעקרו, בוצעו עשרה שתלים עם העמסה מיידית (כלומר, גשר זמני, מיידי, מספר ימים לאחר ההשתלה) ולאחר מכן הורכב גשר חרסינה קבוע על כל הלסת העליונה. התוצאות מדברות בעד עצמן.
 

תותבות תחתונות על שתלים

 
אחת הבעיות הגדולות ביותר אצל אוכלוסייה מבוגרת שאיבדה את כל השיניים היא התותבת התחתונה. הרכס התחתון לרוב הוא דק מאוד ושטוח, ומנגד – שרירי השפה ובסיס הלשון הם שרירים חזקים.

המטופלים מתארים שהתותבת התחתונה: "לא יושבת - מונחת", "לא מחזיקה", "קופצת מהפה" ולכן הם לא מרגישים איתה בנוח. הפתרון? פשוט ואפילו לא מאוד יקר יחסית: ארבעה שתלים בלסת התחתונה עליהן מורכבות ארבע כדוריות (לעיתים מחברים ביניהן).

בתוך התותבת צריך להרכיב ארבעה "בתים" ובתוכם טפסני טפלון, שנצמדים לכדוריות המורכבות על השתל. התוצאה: תותבת תחתונה יציבה, אסתטית מאוד, חזקה והעיקר לא "קופצת" מהפה.

לתיאום פגישת ייעוץ במרפאה התקשרו: 072-3250227
 

שיקומים משולבים